Filmy konflikt rodzinny

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje konflikt rodzinny. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Perfect Days

7,3
7,8
Hirayama wydaje się całkowicie zadowolony ze swojego prostego życia jako sprzątacz toalet w Tokio. Poza bardzo ustrukturyzowaną codzienną rutyną cieszy się swoją pasją do muzyki i książek. Ponadto uwielbia też drzewa i robi im zdjęcia. Seria nieoczekiwanych spotkań stopniowo ujawnia więcej z jego przeszłości. Film ten jest poetycką i głęboko poruszającą refleksją na temat odnajdywania piękna w otaczającym nas codziennym świecie.
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.

Wiedźmin

5,0
Przygody Geralta z Rivii, wiedźmina zajmującego się zabijaniem potworów.


Pułkownik William Ludlow (Anthony Hopkins) żyje na ranczo na zapomnianej przez ludzi ziemi u podnóża Gor Montana, gdzie wychowuje swych trzech synów z dala od okrutnych i krwawych wojen z Indianami. Alfred (Aidan Quinn) najstarszy z nich, jest odpowiedzialny i pełen dystansu; Samuel (Henry Thomas) ukochany benjaminek jest wrażliwym idealistą, a średni - Tristan (Brad Pitt) to duch niespokojny i nieposkromiony. W tym męskim świecie pojawia się Susannah Finncannon (Julia Ormond), kobieta piękna i inteligentna, która rozpalając w braciach pożądanie i ducha rywalizacji, zmienia na zawsze ich życiowe losy...
Do szkoły dla chłopców przybywa nowy nauczyciel angielskiego – charyzmatyczny John Keating (Robin Williams). Jego niekonwencjonalne metody prowadzenia zajęć wnoszą pewien powiew świeżości do skostniałych murów i… umysłów. Umiejętnie i mądrze Keating nakłania swoich uczniów do poddawania się własnym pasjom i po prostu cieszenia się z każdego nowego dnia, który może przecież przynieść coś niezwykłego. Stowarzyszenie umarłych poetów to jeden z najbardziej błyskotliwych i uroczych filmów roku, entuzjastycznie przyjęty zarówno przez widownie, jak i krytykę.
Po zakończeniu wojny secesyjnej dwóch bliskich przyjaciół wraca do domu. Popadają jednak w konflikt, który wkrótce przeradza się w otwartą wojnę.
W thrillerze Nieproszeni goście śmiertelna rozgrywka rozpoczyna się w momencie, kiedy Anna (Emily Browning) wraca do domu z leczenia psychiatrycznego i zaczyna odkrywać okoliczności otaczające przedwczesną i dość tajemniczą śmierć matki. Podczas gdy dziewczyna stara się poradzić sobie z traumatycznymi przeżyciami, jej ojciec (David Strathairn) zaręcza się z Rachel (Elizabeth Banks), będącą wcześniej opiekunką matki i razem już wprowadzają się do wspólnego domu. Rozpacz Anny szybko przeradza się w horror – nawiedza ją duch matki, nawołujący do pomszczenia jej nieprzypadkowej śmierci i wyciągający oskarżycielski palec w stronę Rachel. Oczarowany Rachel ojciec pozostaje głuchy na ostrzeżenia córki, ona zaś wraz z siostrą Alex (Arielle Kebbel), stara się dotrzeć do prawdy nieco bardziej wnikliwie przyglądając się niejasnej przeszłości Rachel.
Na jubileusz trzydziestolecia Nowej Huty zostali zaproszeni jej wieloletni pracownicy. Jest wśród nich Józef, który od kilku lat mieszka z drugą żoną w Szczecinie. Podczas uroczystego spotkania z dawnymi kolegami w kombinacie okazuje się, że tylko dwóch weteranów nie otrzymało jubileuszowych odznaczeń. Przyjaciel Józefa, Leon, usiłuje dociec przyczyny tego stanu rzeczy. Sądzi, że brygadzista musiał mieć na niego jakiś „haczyk”…
Kobieta (Hilary Swank) wchodzi do bokserskiej sali treningowej z zamiarem rozpoczęcia treningów u jednego z najlepszych swego czasu trenerów i promotorów bokserskich (Clint Eastwood). Nie przejmując się uszczypliwymi uwagami, które szybko przeradzają się w szczerą niechęć, dziewczyna zostaje. Jest nieugięta, posłuszna, pracowita i ma zasady. Szybka droga na szczyt wydaje się więc krótka. Jednak boks to sport twardszy niż życie. Jedna chwila, ułamek sekundy i zmienia się jej życie, zmienia się film a w rezultacie zmieniamy się my sami.
Wielopokoleniowa rodzina Walkerów przeżyła już niejedno: romans, rozwód, zdradę, uzależnienie, wojnę, a nawet śmierć, jednak mimo tego nadal się kochają i próbują żyć normalnie. Fabuła serialu „Bracia i siostry” przypomina zjazd rodzinny, gdzie każdy ujawnia swoje brudne sekrety podczas wspólnego obiadu. Tyle tylko, że w przypadku Walkerów ma to miejsce przy każdym posiłku. Z pozoru wydają się perfekcyjną amerykańską rodziną, ale to dzięki matriarchini rodu Norze Walker (Sally Field) są w stanie przetrwać razem wszystkie burze związane z rozwodami, niewiernością, uzależnieniami, wojną, polityką, uprzedzeniami i śmiercią. Do rodziny należą Kitty Walker (Calista Flockhart), która zmieniła swoją ścieżkę kariery, zdradzała poprzedniego narzeczonego i zaadoptowała dziecko z nowym mężem, przystojnym politykiem Robertem McCallisterem (Rob Lowe). Mamy Kevina (Matthew Rhys), otwarcie deklarującego, iż jest gejem oraz stryja Saula (Ron Rifkin), który na stare lata zmaga się z ujawnieniem swojej orientacji seksualnej. Nawet kochanka nieżyjącego męża Nory, Holly Harper (Patricia Wettig), stała się teraz częścią rodziny, ponieważ posiada udziały w rodzinnej firmie Ojai Foods, a jej córka Rebecca (Emily Van Camp) zaręczyła się z najmłodszym Walkerem – Justinem (Dave Annable). Kto wie z czym jeszcze wyskoczą inni członkowie rodziny. Ilość afer i nieślubnego potomstwa wydaje się nie mieć końca w przesączonym winem świecie Walkerów.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…